ورود کاربر

سورتر مغز پسته

دستگاه سورتر مغز پسته

علت استفاده از سورتر مغز پسته

مغز پسته یکی از ارزشمندترین و سودمندترین مواد غذایی مورد استفاده در ایران و سایر کشورها می‌باشد. مغز پسته سرشار از مواد مغذی بوده و طعم بسیار خوبی نیز دارد و به همین دلیل نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. همچنین این ماده غذایی قیمت نسبتا بالایی نیز دارد و کمتر به عنوان آجیل استفاده می‌شود. مغز پسته را بیشتر در تولید گز، شیرینی، بستنی و طعم‌دهنده و غیره استفاده می‌کنند. دستگاه سورتر مغز پسته می‌تواند انواع موجود مغز پسته را بر اساس رنگ و شکل آن درجه‌بندی کرده و محصول را بر اساس کیفیت و نوع آن جداسازی کند.

مغز پسته ماتیکی سورت شده با کیفیت بالا

علت اینکه سورتر پسته تا حد زیادی مورد توجه تولیدکنندگان قرار گرفته این است که اولا کیفیت و یک‌دست بودن مغز پسته ای که به این روش به بازار عرضه می‌شود،‌ بسیار بالاتر بوده و به همین جهت می‌توان آن را با قیمت بسیار بهتری به فروش رساند و ثانیا اینکه دستگاه سورتر مغز پسته، عملیات سورتینگ را به صورت کاملا بهداشتی و بدون دخالت دست و در عین حال بسیار سریع‌تر از انسان انجام می‌دهد. در حال حاضر کارخانه‌جات و تولیدکنندگان زیادی در دنیا از دستگاه سورتر مغز پسته استفاده می‌کنند و به این صورت قدرت رقابت بیشتری در بازار پیدا می‌کنند. پس از آن می‌توان مغز پسته را در بسته‌بندی‌های مناسب و مشتری‌پسند به بازار ارائه کرد.

خواص پسته

پیش از اینکه به دستگاه سورتر مغز پسته بپردازیم بد نیست کمی راجع به خواص بی‌نظیر آن بدانیم. مغز پسته حاوی مقدار قابل توجهی مواد معدنی مورد نیاز بدن است. برای مثال ۱ اونس (۲۸ گرم) مغز پسته دارای مواد زیر است:

مغز پسته کال با پوست و بی پوست

جالب است بدانید که مغز پسته یکی از غنی‌ترین مواد غذایی از نظر ویتامین B6 و پتاسیم است. وجود این مواد به عملکرد بدن کمک قابل توجهی می‌کند، از جمله:

پسته یکی از غنی‌ترین مواد در بین مغزها و حبوبات از نظر میزان آنتی‌اکسیدان‌ها نیز هست. آنتی‌اکسیدان‌ها برای حفظ سلامتی بدن حیاتی بوده و به مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی و سرطان کمک می‌کنند. آنتی‌‌اکسیدان‌های موجود در مغز پسته به تقویت بینایی نیز کمک می‌کنند.

برای مغز پسته مزایای بسیار زیادی از نظر پزشکی و تغذیه وجود دارد. برای مثال میزان کالری موجود در پسته نسبت به پروتئین آن کم است. تحقیقات نشان داده است که مصرف پسته می‌تواند به کاهش وزن، کاهش کلسترول و فشار خون و کاهش قند خون کمک کند.

بهترین نوع دستگاه سورتر مغز پسته

دستگاه‌های سورتینگ موجود در بازار که به عنوان سورتر مغز پسته استفاده می‌شوند، معمولا از نوع کالر سورتر بوده و با توجه به رنگ، آن را جدا می‌کنند. معمولا مغز پسته را بر اساس رنگ آن درجه‌بندی می‌کنند و از این نظر کالرسورتر می‌تواند گزینه خوبی برای سورت مغز پسته باشد. با این حال مغز پسته‌ها می‌توانند از لحاظ شکل یا حتی نوع نیز با هم متفاوت باشند. به این دلیل کالر سورتر نمی‌تواند یک مغز پسته درجه‌بندی شده درجه یک تحویل دهد. بهترین نوع سورتر مغز پسته، نوع هوشمند آن است که با استفاده از سنسورهای مختلف و در نظر گرفتن حالت‌های مختلف پسته بتواند آن را از هر نظر دقیقا مطابق با نیاز بازار سورت کند.

به همین دلیل معمولا تولیدکنندگان دستگاه‌هایی که از فناوری‌های قدیمی‌تر مثل کالر سورتر استفاده می‌کنند، پیشنهاد می‌کنند که برای سورت پسته و مغز پسته از دو دستگاه متفاوت استفاده شود در حالی که سورتر هوشمند می‌تواند هم پسته با پوست و هم مغز پسته را بدون نیاز به اضافه کردن دستگاه جدید سورت کند. بنابراین صرفه اقتصادی سورتر هوشمند بسیار بیشتر از سورتینگ‌های دیگر است.

بسته بندی مغز پسته برای صادرات

دستگاه سورتر مغز پسته تولیدشده توسط iSorter در مدل‌های مختلف و مطابق با نیاز تولیدکنندگان، تناژ آنها و نوع محصول طراحی و ساخته شده است. این محصول با تعداد کانال مختلف بسته به درخواست مشتری قابل ارائه است. به همین دلیل مشتری می‌تواند به‌صرفه‌ترین محصول را طبق نیاز خود خریداری و استفاده کند و از پرداخت هزینه‌های اضافه پرهیز کند. دستگاه سورتر مغز پسته حتی با تنها یک کانال نیز ارائه شده که این محصول برای کسب و کارهای کوچک و باغات با میزان محصول متوسط و کم گزینه بسیار مناسب و اقتصادی است.

همان طور که توجه دارید انواع مختلفی از دستگاه‌های سورت وجود دارد. برای انتخاب بهترین نوع دستگاه سورتینگ راهنمای انتخاب و خرید دستگاه سورتینگ را مطالعه بفرمایید.

ویژگی‌های دستگاه iSorter

دستگاه سورتر مغز پسته هوشمند از قبل تنظیم شده و علاوه بر اینکه نیاز چندانی به حضور اپراتور یا کارگران ندارد، نگرانی مشتریان در مورد پیچیدگی و زمان‌بر بودن تنظیم دستگاه را نیز کاملا از بین برده است؛ چیزی که در مورد دستگاه کالر سورتر بسیار پیچیده بوده و نیاز به حضور افراد متخصص دارد. سورتر مغز پسته iSorter کاربری بسیار ساده‌ای داشته و نیاز به هیچ گونه مهارت خاصی ندارد و به صورت کاملا خودکار عملیات سورتینگ پسته را انجام می‌دهد.

جالب است بدانید که مغز پسته، خود انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها از نظر رنگ، اندازه، شکل و نحوه فراوری کاملا با دیگران متفاوت هستند. با اینکه تولیدکنندگان و همچنین خریداران عمده مغز پسته با انواع آن کاملا آشنایی دارند اما سورتینگ آن به روش دستی بسیار سخت و پرهزینه بوده و به روش کالرسورتر نیز دقت لازم را ندارد. دستگاه سورتر مغز پسته توسط دوربین‌ها و سنسورهای خود مغز پسته را پردازش کرده و آن را با نوع مورد خواست مشتری مقایسه می‌کند و در صورتی که از همان نوع باشد در قسمت جداگانه‌ای ذخیره کرده و باقی محصول را به قسمت دیگری منتقل می‌کند. در حال حاضر دستگاه سورتر مغز پسته هوشمند، بالاترین میزان دقت و کمترین خطا را در بین تمام روش‌های موجود دارد و در عین حال با توجه به حاشیه سودی که ایجاد می‌کند بسیار اقتصادی نیز می‌باشد.

سورتر هوشمند آی سورتر از جلو

کاربرد سورتینگ مغز پسته

از دیگر مواردی که دستگاه سورتر مغز پسته کاربرد بسیار موثر و حیاتی دارد علاوه بر تولیدکنندگان و باغداران یا صاحبان ترمینال ضبط پسته ، صادرکنندگان و فروشندگان آن هستند. اگر فروشنده مغز پسته یا محصولات مشابه دیگر باشید، کیفیت محصولی که عرضه می‌کنید کاملا در میزان فروش و برند شدن تاثیر مستقیم دارد. در نتیجه این مسئله می‌تواند میزان سهم بازار فروشنده را تعیین کند. برای صادرکنندگان پسته و مغز پسته به خارج از کشور، این مسئله بسیار حیاتی‌تر نیز خواهد بود چرا که خریداران خارجی محصول، شدیدا به دنبال خرید محصولی کاملا سالم، با کیفیت و یک‌دست هستند و سورتینگ مغز پسته می‌تواند موارد فوق را به راحتی تضمین کند.

بجز این، به دلیل قیمت بالای پسته و ارزشمند بودن آن، حتی محصولات درجه ۲ یا ۳ مغز پسته نیز مشتریان خود را دارد. با توجه به این مسئله، در اختیار داشتن دستگاهی که بتواند محصول را طبق خواست تولیدکننده به دسته‌های مختلف تفکیک کند حتی می‌تواند سهم بازار محصولات درجه ۲ یا ۳ را نیز تقریبا تضمین کند.

مغز پسته سبز سورت نشده با کیفیت متوسط

برای تعیین نوع و تعداد کانال دستگاه سورتر مورد نیازتان می‌توانید از ابزار رایگان راهنمای انتخاب دستگاه سورتر استفاده کنید.